„Jeśli mężczyzna jest w stanie oddać życie za kobietę, znaczy to, że to jego żona. Jeśli kobieta jest w stanie oddać życie za mężczyznę, znaczy to, że to jej syn.” głosi przysłowie. Jak więc wielka musi być miłość matki do dziecka?Jeżeli jesteś matką bez problemu odpowiesz sobie na to pytanie…

IMG_1448
Mimo wielu trudów codzienności, spędzanie czasu z dzieckiem, wspólne zabawy, spacery i wygłupy to podstawa budowania więzi mamy i dziecka. Wychowanie małego człowieka to praca, w którą wkłada się wiele wysiłku. Wizyty u lekarzy, okupowanie aptek, walka żeby choć raz wyjść z domu bez problemów z ubieraniem i zdarzyć na czas, układanie po raz setny tych samych klocków, karmienie, gotowanie, kąpanie, usypianie…i można by tak wymieniać do jutra. Nie dziw, że mama jest najważniejszą osobą w życiu małego człowieka. To z nią dziecko spędza najwięcej czasu! To ona je uczy, wychowuje, kształtuje w nim takie wartości jakie jej zostały przekazane przez własną matkę. Zastanawiam się co mogę jeszcze napisać o mamuśkach i dla mamusiek…Składając życzenia i dając prezent mojej mamie zdałam sobie sprawę, że „ktoś” jeszcze, powinien w tym dniu mocno ją ucałować! Niektóre babcie zajmując się wnukami na co dzień, godnie mamę zastępują, gdy ta jest w pracy lub idzie do lekarza! Zatem można powiedzieć, że ukochana babcia jest jak druga mama! Wiem, że będę pielęgnować w synu świadomość tego jak ważna jest rola matki, że trzeba doceniać jej pracę, jak również szanować trud jaki w wychowanie wkłada babcia- moja najlepsza zastępczyni:)))!

DSC_0719Często myślę o tym, czego powinnam jeszcze nauczyć syna, na co pozwalać, czego zabraniać?!Sięgam wtedy pamięcią do czasów dzieciństwa…Moja mama jest moją inspiracją! Była, jest i będzie. Żadna kobieta nie może się z nią równać, żadna! Wesoła, dynamiczna, wygadana i wyluzowana, nigdy niczego mi nie narzucała i wiecznie wspierała! Dziś jako dorosła kobieta doceniam to, ze nauczyła mnie być wolnym człowiekiem, bez konwenansów, zakazów i nakazów i walczyć o swoje!

Tak!Walczyć o swoje, odszczeknąć nawet najgłośniejszemu psu, nigdy nie pozwolić ludziom wejść sobie na głowę!!!

Obym ja umiała być taką matką dla swojego syna,dać mu olbrzymie pokłady miłości, wolności i nauczyć stawiania wyraźnych granic ludziom, którzy je przekraczają!

Nie byłabym sobą gdybym tego nie napisała:)

Mam zatem nadzieje, ze za 20 lat Dzidek powie:

„Matka,stara dupa już jesteś,ale zajebista babka z Ciebie!!!”

Tego sobie życzę z okazji MOJEGO ŚWIĘTA…

DSC_0033