Już niedługo w naszych domach zagości świąteczny nastrój. Wielkanoc niesie ze sobą szczególną atmosferę, wszystko to przez moc kolorów oraz symboli. Soczysta zieleń, ciepłe żółcie i pomarańcze, radosne króliczki i kurczaczki- oto Wielkanoc w całej swej wiosennej krasie.

Stół wielkanocny to wizytówka każdego domu dlatego warto zadbać o dekoracje, które podkreślą nam tą ciepłą, domową i wyjątkowo wiosenną atmosferę. Pamiętajmy o każdym detalu. Ważnym akcentem są kwiaty: żonkile i tulipany. dom dzięki nim zyska dużo uroku. Pisanki, figurki zajączków i kurczaczków, kolorowe obrusy, barwne serwetki sprawią, że nikt nie będzie miał watpliwości, że właśnie zasiada do śniadania wielkanocnego.

Detale są bardzo ważnym elementem dekoracji, wybierzmy kilka ciekawych ozdób (stroiki, świeczniki lub klamerki do serwetek, wiszące pisanki, girlandy, serwetniki czy solniczki i pieprzniczki), które efektownie dopełnią całej kompozycji.Oryginalne figurki w nowoczesnym stylu mogą stanowić przeciwwagę dla tradycji na stole, gdyby komuś faktycznie tej tradycji było za dużo…

Korzystając z zasobów mojej mamy i swoich (dość skromnych) postanowiłam pobawić się trochę i zaaranżować coś na kształt wiosenno- wielkanocnego stołu…Zdecydowanie jestem fanką stylu nowoczesnego, ale na potrzeby i wymogi Święta Wielkiej Nocy postanowiłam wpisać się choć odrobinę w klimat i wymogi konwencji.  Moja mama, miłośniczka wszelkiego rodzaju kolorowych ozdób, począwszy od tych na piku kończąc na czekoladowych zającach obsypała mnie mnóstwem pomysłów( z kilku skorzystałam). Nie omieszkała również zakupić wnukowi szalonego, zajęczego koszyka- dla mnie hit:)Zadaje sobie jedynie pytanie, jak szybko podczas Wielkiej Soboty ów koszyczek zostanie roztrzaskany o ziemie,wraz z zawartością?!

Poniżej wiele zdjęć. Mam nadzieję, że choć dla kilku z Was będzie to jakąś inspiracją!

DSC_1124 (2) DSC_1125 (1) Wersja 2 DSC_1137 DSC_1140 DSC_1127 DSC_1147 Wersja 2 DSC_1156 Wersja 2 DSC_1162 DSC_1159 Wersja 2 DSC_1166 DSC_1173 DSC_1171 DSC_1167 DSC_1170